Prosinec 2013

KUROSHITSUJI

28. prosince 2013 v 18:43 | AikoShizuki |  Seriály

Děj: V den narozenin Ciela Phantomhiva bylo jeho sídlo spolu s jeho rodiči podpáleno a on jako jediný přežil, jenže byl unesen a zostuzen. Chtěl se tak pomstít, až uzavřel dohodu s démonem, a tak Sebastian Michaelis slouží jako komorník svému mladému šlechtici Cielu Phantomhivu. V kontraktu stojí, že Sebastian zůstane po boku Ciela do té doby, než se pomstí a výměnou za to, mu Ciel nabídl svou duši.


Ke shlédnutí: Shirai.cz, Anidb.net, Myanimelist.net, Nyaa.se (Shirai je nejj :3)
Počet dílů: 24
Titulky: české
Doba 1dílu: cca 25min.
Následující příběh: Kuroshitsuji 2

Novinky: Jsou naplánováné nové díly :)) Jmenuje se to Kuroshitsuji: Book of Circus


Obrázky:

SLOVNÍČEK Z ANIME

26. prosince 2013 v 16:45 | AikoShizuki |  ANIME

Slovníček:

(vše o označení mangy nebo anime)

Chibi[čibi]=děti ve věku 5-8let, malincí lidé s velkými emocemi, chibi má výšku jen 2hlavy, tělo je širší, nemá pas a má silnější končetiny-to jim dodává tu úžasnou roztomilost
Kodomo=děti věku 8-11let
Shoujo[šódžo]=dívky ve věku 11-17let, nejznámější a nejpopulárnější typ kreslení
Bishoujo[bišódžo]=ženy věku 18-21let
Josei[Džosei]=zaměřuje na dospělé ženy, ženská podoma-seinen mangy
Bishounen[Bišónen]="krásný mladý hoch", mladý muž věku 18-21let
Bishi[Biší]=zkráceně bishounen
Shonen[šónen]=chlapci/muži 11-21let
Seinen=muž věku 18-30let
Lolicon=japonský pojem, označující sexuální přitažlivost k nedospělým dívkám nebo jedince, kteří jsou k nim přitahováni
Shotacon[Šotakon]=popisuje přitažlivost k mladým chlapcům
Kawaii=kvalita roztomilosti v kontextu japonské kultury
Yuri[Juri]/Shoujo-ai[Šódžo-ai]=slangové výrazy, používané mezi fanoušky, označují lesbický obsah

AikoShizuki

HISTORIE ANIME A MANGY

18. prosince 2013 v 19:20 | AikoShizuki |  ANIME

Historie Anime

Anime = animované filmy / seriály, kreslené japonským stylem manga. Pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější. Vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav. V japonštině se výraz anime, užívá pro všechny animované filmy a seriály z celého světa. Bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga nebo naopak takové komiksy inspiruje. Anime, produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámější patří studio Ghibli či Gainax.

Historie anime = začala na počátku 20. století, kdy japonští filmoví tvůrci experimentovali s animačními technikami. Během 70. let, došlo ke zvýšení popularity manga komiksů, které později získávaly též anime podobu - obzvláště pak manga Osamy Tezuka, nazývaným "legenda" a "bůh mangy".


Historie Mangy

Manga = japonský styl malby či kresby, který vychází z kořenů původního japonského kresleného umění. Manga, doslova znamená humorné obrázky. Poprvé se toto slovo objevilo na konci 18. a začátku 19. století. Dnes je manga překládána jako komiks, kresba nebo karikatura.

Charakteristika pro tento způsob malby: sebejisté tahy, čisté linky, méně barevných přechodů na úkor šrafování, velké výrazné oči a malý špičatý nos. Využívá se v kreslení komiksů a japonských televizních seriálů a filmů - v jejichž případě mluvíme o anime. Manga je tvořena dokonce i mimo tradiční Japonsko a je na ni nahlíženo se stejnou měrou i uznáním. Jsou to hlavně asijské země.

AikoShizuki