HISTORIE ANIME A MANGY

18. prosince 2013 v 19:20 | AikoShizuki |  ANIME

Historie Anime

Anime = animované filmy / seriály, kreslené japonským stylem manga. Pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější. Vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav. V japonštině se výraz anime, užívá pro všechny animované filmy a seriály z celého světa. Bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga nebo naopak takové komiksy inspiruje. Anime, produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámější patří studio Ghibli či Gainax.

Historie anime = začala na počátku 20. století, kdy japonští filmoví tvůrci experimentovali s animačními technikami. Během 70. let, došlo ke zvýšení popularity manga komiksů, které později získávaly též anime podobu - obzvláště pak manga Osamy Tezuka, nazývaným "legenda" a "bůh mangy".


Historie Mangy

Manga = japonský styl malby či kresby, který vychází z kořenů původního japonského kresleného umění. Manga, doslova znamená humorné obrázky. Poprvé se toto slovo objevilo na konci 18. a začátku 19. století. Dnes je manga překládána jako komiks, kresba nebo karikatura.

Charakteristika pro tento způsob malby: sebejisté tahy, čisté linky, méně barevných přechodů na úkor šrafování, velké výrazné oči a malý špičatý nos. Využívá se v kreslení komiksů a japonských televizních seriálů a filmů - v jejichž případě mluvíme o anime. Manga je tvořena dokonce i mimo tradiční Japonsko a je na ni nahlíženo se stejnou měrou i uznáním. Jsou to hlavně asijské země.

AikoShizuki
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama