Březen 2016

PRINCEZNA MONONOKE

6. března 2016 v 22:04 | AikoShizuki |  Pohádky / filmy

Děj: Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně princezny Mononoke a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou prince Ashitaky. Dobro a zlo je zde trochu zmatené, jelikož například Eboshi, která se stará o malomocné a poskytuje ochranu ženám, ale současně je jejím cílem vyhubit všechny obyvatele lesa a les samotný, či v postavě bohyně Moro, jenž je adoptivní matkou lidského dítěte a současně bojuje proti všemu lidskému. Nebo také duch lesa, na cokoliv se svými kopyty šlápne, rozkvete, ale na konci příběhu ničí všechno čeho se dotkne. Děj mi velmi připomíná problém současného světa, kdy lidé ničí přírodní prostředí jen pro své užitky a moc. Avšak tahle animovaná pohádka je úžasná jako snad všechny od studia Ghibli <3Ke shlédnutí: Ulož.to, SledujuFilmy.cz
Scénař: Hajao Mijazaki
Délka: 133 minut
Dabing / titulky: cz dabing
Pozn. : Princezna Mononoke je první animovaný film, který se stal nejlepším filmem podle japonské filmové akademie. Česká televize označila snímek za nejúspěšnější japonský film všech dob.

Obrázky:

KUROSHITSUJI: BOOK OF MURDER

6. března 2016 v 11:15 | AikoShizuki |  Seriály

Děj: Poslední série Kuroshitsuji je zde! Je to trochu neobvyklé, protože to obsahuje pouze 2 díly, avšak jeden díl trvá hodinu. Ale je to napínavé. Na žádost královny, Ciel Phantomhive uspořádá banket pro londýnskou elitu včetně jednoho váženého hosta z Německa. Jenže hosté se jeden po druhém začnou objevovat mrtví. Sebastian a Ciel se spojí s hosty na banketu, tedy hlavně s legendárním Arthurem Conan Doylem a začínájí společně vyšetřovat tuhle záhadu. Celý dům je zabezpečený, zamknutý, avšak stále se někdo objevuje mrtvý.


Počet dílů: 2
Titulky: slovenské
Doba 1 dílu: cca 1 hodina
Předchozí série: Kuroshitsuji: Book of Circus
Obrázky:

ZAMKNUTÉ DVEŘE

2. března 2016 v 20:31 | AikoShizuki |  ČLÁNKY
Ahojki lidičky,
jak jste si mohli všimnout, poslední dobou nejsem tady moc aktivní. Protože domů přijdu tak v 5 večer, pak se napapkám, naučím (dobře, "naučím"), pak otevřu notebook a je to v řiti :D Hlavně teda když zapnu facebook, to pak u něj sedím až do večera -.- Poslední dobou se dokonce vymlouvám i na cvičení - a to přitom se stačí jen postavit a začít! Pak už to dodržím až do konce, ale nedokážu se zvednout… Každopádně teď všechno moc protahuju, tudíž ztrácím drahocenný čas. No ale to teď není důležité.


Miluju tu písničku, hlavně refrém <3 MÖWE & Daniel Nitt - Lovers Friends