Duben 2017

KNIHY, KTERÉ DOPORUČUJI PŘEČÍST

19. dubna 2017 v 18:56 | AikoShizuki |  DIARY


Ahoj,
poslední dobou mě strašně chytlo čtení knížek a přitom jsem do 9. třídy přečetla celkem asi 2 knihy (nepočítám pohádky a taak). Tak jsem se rozhodla, že bych mohla sepsat seznam knížek, které by si měl každý přečíst. A taky, abych věděla a mohla si kdykoli připomenout, proč a jakou knížku jsem milovala. Piokud zase přečtu nějakou úžasnou knihu, tak jí zde přidám ^^

ZŮSTAŇ SE MNOU - Gayle Forman

Možná to taky někdo zná pod názvem If I stay. Příběh vypráví o hrdince, která je s rodiči a bratrem obětí vážné autonehody. Mia leží v nemocnici v kómatu a jakoby její duše bloudí po nemocnici a vrací se do vzpomínek jejího života. Jaký byl její život s rodinou, kamarády a jejím přítelem. Tohle vás donutí vážit si toho, co máte a co je v životě nejdůležitější - rodina, přátelství, láska, zdraví, štěstí a naděje. Podle této knihy byl i natočený film, takže po dočtení si můžete pustit natočenou verzi. Hlavní postavu ztvárnila Chloë Grace Moretz.


VYSNĚNÁ DOVOLENÁ

3. dubna 2017 v 22:40 | AikoShizuki |  DIARY

Ahoj,
s nejkou a jejími rodiči jsme byli na 3 dny v Praze a cestou domů, kdy jsme jeli autem večer, jsem měla zapnuté písničky ve sluchátkách a koukala jsem z okna ven. Najednou jsem si vzpomněla na cestu autem do Itálie, moc se mi to líbilo. Vyjeli jsme někdy velmi brzo ráno, asi tak kolem 2. hodiny. Ležela jsem v autě opřená o sedačku sestřenky, která spala. Měli jsme v rádiu takové chill písničky, bylo ticho, tma a já právě taky koukala ven z okna a viděla jsem akorát červené světýlka na vyšších budovách a na vrtuli větrné elektrárny. Později, kdy začalo pomalu svítat, jsem koukala, jak vše ještě spí, je klid a ticho. Po pár hodinách už to zase začalo - každodenní zmatek. Každopádně jsem se zamilovala do té jízdy v noci, jako bychom byli na té planetě sami, jediní vzhůru. Nevím, teď to asi vypadá divně, ale mě se to děsně líbilo... Prostě celkově miluju cestování autem v noci - pro řidiče to asi není moc super, ale pro mě jo :3 :D. Pokud dojdeš až ke konci tohoto článku, myslím si, že už si budeme rozumět.