ANIME

ANIME - POHÁDKY / FILMY

2. února 2015 v 17:38 | AikoShizuki
Dneska ve škole jsme se s kámoškou začaly bavit něco ohledně anime a říkala mi, že se dívá jen na anime pohádky a ne jak já na anime seriály. A tak mi doporučila její oblíbené pohádky, že se na ně musím bezpodmíněčně podívat! :D Takže hned jak jsem přišla domů, sedla k pc a dala stahovat. Hledala jsem na internetu, jestli nejsou nějaké stránky zaměřené jen na pohádky, jako je shirai na seriály, ale nenašla jsem :'( A na shirai mají jen pár :/

Zkrátka... - přidávám další podsložku do anime. Jak jste již četli, bude to o anime pohádkách a filmech. Celé to budu dělat podobně jako se seriály.
A ještě něco, některé anime mívají i speciály, ale ty já na blog dávat nebudu, protože jich někdy bývá strašně moc -.- (anime, které mají série, jakou jsou např. Sword Art Online 2, Rosario to Vampire 2 a podobně - o nich 100% psát články budu :)) Ale když napíšu článek o nějakém anime, samozřejmě tam napíšu, že jsou i speciály, ale tím to končí :)

Neznáte nějaké dobré webové stránky, na kterých by se mohly pohádky dívat online? Znám asi jen sledujufilmy.cz

By AikoShizuki

SLOVNÍČEK Z ANIME

26. prosince 2013 v 16:45 | AikoShizuki

Slovníček:

(vše o označení mangy nebo anime)

Chibi[čibi]=děti ve věku 5-8let, malincí lidé s velkými emocemi, chibi má výšku jen 2hlavy, tělo je širší, nemá pas a má silnější končetiny-to jim dodává tu úžasnou roztomilost
Kodomo=děti věku 8-11let
Shoujo[šódžo]=dívky ve věku 11-17let, nejznámější a nejpopulárnější typ kreslení
Bishoujo[bišódžo]=ženy věku 18-21let
Josei[Džosei]=zaměřuje na dospělé ženy, ženská podoma-seinen mangy
Bishounen[Bišónen]="krásný mladý hoch", mladý muž věku 18-21let
Bishi[Biší]=zkráceně bishounen
Shonen[šónen]=chlapci/muži 11-21let
Seinen=muž věku 18-30let
Lolicon=japonský pojem, označující sexuální přitažlivost k nedospělým dívkám nebo jedince, kteří jsou k nim přitahováni
Shotacon[Šotakon]=popisuje přitažlivost k mladým chlapcům
Kawaii=kvalita roztomilosti v kontextu japonské kultury
Yuri[Juri]/Shoujo-ai[Šódžo-ai]=slangové výrazy, používané mezi fanoušky, označují lesbický obsah

AikoShizuki

HISTORIE ANIME A MANGY

18. prosince 2013 v 19:20 | AikoShizuki

Historie Anime

Anime = animované filmy / seriály, kreslené japonským stylem manga. Pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější. Vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav. V japonštině se výraz anime, užívá pro všechny animované filmy a seriály z celého světa. Bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga nebo naopak takové komiksy inspiruje. Anime, produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámější patří studio Ghibli či Gainax.

Historie anime = začala na počátku 20. století, kdy japonští filmoví tvůrci experimentovali s animačními technikami. Během 70. let, došlo ke zvýšení popularity manga komiksů, které později získávaly též anime podobu - obzvláště pak manga Osamy Tezuka, nazývaným "legenda" a "bůh mangy".


Historie Mangy

Manga = japonský styl malby či kresby, který vychází z kořenů původního japonského kresleného umění. Manga, doslova znamená humorné obrázky. Poprvé se toto slovo objevilo na konci 18. a začátku 19. století. Dnes je manga překládána jako komiks, kresba nebo karikatura.

Charakteristika pro tento způsob malby: sebejisté tahy, čisté linky, méně barevných přechodů na úkor šrafování, velké výrazné oči a malý špičatý nos. Využívá se v kreslení komiksů a japonských televizních seriálů a filmů - v jejichž případě mluvíme o anime. Manga je tvořena dokonce i mimo tradiční Japonsko a je na ni nahlíženo se stejnou měrou i uznáním. Jsou to hlavně asijské země.

AikoShizuki

KDE SLEDOVAT CZ/SK ANIME A MANGU? :)

30. listopadu 2013 v 19:46 | AikoShizuki
Chce te se dívat na nějaké anime, ale na youtube není vždycky všechno a není to vždy česky / cz tit? No jo, ale kde najít spolehlivé stránky se skvělým překladem anime?

Tady je vážně dobrá československá stránka s anime -SHIRAI

* Je to zdarma, cz / sk tit., lze mít svůj animelist
* Anime je to seřazeno podle:
- všechny anime - A - Z
- nejlepší anime
- nejpopulárnější anime
- recenze
- žánry
- náhodné anime
- překlady
- nejnovější přeložené díly

ALE!!! ... Musíte se na tu stránku zaregistrovat, jinak žádné anime nebude ;P Registraci máte hotovou do minuty.
Takže, ať se vám animák líbí :)
Vaše AikoShizuki


 
 

Reklama

Rubriky