ČLÁNKY

STAŘÍ DOBŘÍ PAŘMENI

31. července 2017 v 16:23 | AikoShizuki

Ahoj,
člověk, který zažil ještě staré počítače nebo prostě xpéčka, si jistě vybaví slovo Vlak, Super Mario, Pac-man, Prince of Persia, Solitaire, Tetris, Pinball, Hledání min a podobně. Nebo později Jazz Jack Rabbit, Wolfenstein 3D, či Purble Place. Pokud ne, nebyli jste ti správní pařmeni. Já hrála hry se sestřenkou furt (tedy přesněji - hodinku, nanejvýš dvě na počítači). Když si na to teď vzpomenu, vybaví se mi jen ty staré dobré časy, kdy hry byly něco wow a nebylo jich tolik jako dnes.Pak přišel operační systém Windows 7 a to byl pro nás největší boom, byly v počítači nové hry, které jsme před tím ještě nikdy nehrály. Nooo a taky jsme začaly hledat hry i na internetu. Pamatuju si stránky jako agame.com (nejčastěji MMORPG hry od Maid Marian viz ZDE, miniclip.com, ale i klasické hry.cz ze Seznamu. Pamatujete na doby, kdy poprvé přišla hra The Sims a The Sims 2? Si vzpomínám doteď, kdy jsem pokaždé, co jsem byla s mamkou v Tescu, jsem po ní chtela, aby mi asi za tisícovku koupila tuto hru a já mohla hrát :D Co takový kód Motherlode? Ten budu mít v hlavě snad naporád, prostě kdo by nechtěl jen tak 50 000 simoleonů či jak se tomu říká. Cheaty u mě jely, hlavně program Scorpioon's Cheater, to jsem si připadla jak největší borec. Pokud znáte značku Nestlé Nesquik, určitě se vám vybaví scénky v obchodě, kdy jste prosili své rodiče o koupi jedné krabice, protože tam jako dárek byla hra.


A jak bych mohla zapomenout na ICQ? Tam byly ty nejlepší hry a hlavně ho měl snad každý, takže jsme si mohli mezi sebou i psát přes internet a ten, kdo měl ICQ byl týpek. Pak už přišel Facebook a tím končí veškerá zábava. Tedy alespoň pro mě, někteří tím žijou, já vím. Nebýt toho, že si s lidmi můžete psát přes net, zdarma a má to snad každý už, tak bych si ho zrušila úplně a neměla bych jen deaktivaci. Jo, používám už jen Messenger.

Trošku jsem odbočila od tématu... Každopádně, asi tak před rokem jsem si z ničeho nic vzpomněla na hru Vlak, kde jste prostě jezdili vláčkem, sbírali nejrůznější věcičky, jako jsou stromy, diamanty, třešně, ale třeba i žirafy a následně museli dojet do brány. Háček byl v tom, že jste nesměli nabourat, no a to bylo občas velmi velmi náročné. Nicméně, řekla jsem si, že bych si tu hru zahrála, tak hledám hledám... Nic jsem nenašla, tedy našla, ale nic na win10 nefungovalo - největší dojeb fakt... Ale nedávno jsem na netu narazila na nějaký odkaz na staré hry a bum, našla jsem to! A všechno! Aniž bych potřebovala staré verze Javy, Flashe, Directu a dalších sraček. Prostě online vám vyjede operační systém DOS, úžasné. Stránka je česká, ale lze přepnout i do angličtiny > www.retrogames.cz <


Třeba už jste na to narazili dříve, ale pro mě to byl opravdový poklad. Prostě doby, kdy jsem byla malý prcek a mohla si takovéhle hry zahrát kdykoli jsem měla dovolenou hodinku na počítači. Avšak nejvíce mě překvapilo, když jsem dnes trávila celý den s mou sedmiletou sestřenkou a ukázala jí Vlak, tak neuměla hrát s šipkama. Chápete to? Prostě šipky, vždyť to je základ :D Vždyť jen na konci 2. třídy jsem začala hrát složitější hru jako je Wonderland Online a kromě mé skoro stejně staré sestřenice nám nikdo v tom nepomáhal a se vším jsme si poradily. Zkrátka pokus X omyl. Dnes už děti umí jen klikat prsty po obrazovce, to je fakt divné. Hlavně pro někoho jako já, pro koho šipky a WASD byly kdysi jedny z nejdůležitějších věcí :'DD

Tak co, jaký názor máte vy na staré hry?

By AikoShizuki

NALADIT SE NA PODZIMNÍ NÁLADU

20. září 2016 v 17:44 | AikoShizuki
Nazdárek,
prvně se chci omluvit za mou dlouhou neaktivitu - už zase... Jenže se do toho nebudu nutit, jen až když budu mít na to tu správmou náladičku ^^ Mno a jelikož mě už od soboty chytla podzimní nálada, napadlo mě o tom udělat článek.


Více v celém článku

VĚČNĚ MLADÁ

10. srpna 2016 v 17:52 | AikoShizuki
Ahoj,
dnes jsem viděla film Věčně mladá a po zhlédnutí jsem začala dost přemýšlet o našem životě a našich cílech. Spousta lidí říká, že by nechtěli zestárnout, být stále mladí. Jenže je tu to ale. Ale, které nejde skrývat. A to je ten vzhled. Jasně, vypadat stále krásně, to by bylo super, ale co na to lidé v okolí? Nebude to zvláštní, když budete vypadat stále stejně? Určitě bude.

Family of the Year - Hero

NEBUDEŠ SPOKOJENÝ DOKUD TO NEVYZKOUŠÍŠ

10. dubna 2016 v 17:15 | AikoShizuki

Ahojte lidi,
nevím jak je u vás, ale u nás je celý víkend škaredě, zima, prší. Mě to vůbec nevadí, protože takhle se můžu vymluvit že venku není hezky a nemám co jiného dělat než ležet v posteli a být na notebooku. Využila jsme toho dobře, splnila jsem všechny své odkládané věci, které jsem nasbírala přes týden, a tak se cítím spokojenější. Každopádně dneska si v posteli s notebookem na nohou procházím nejrůznější články a názory na všechno možné. Nejvíce mě zaujaly články na téma vnitřní vůle.

A rázem jsem začala přemýšlet o sobě. O své vnitřní vůli, o mých cílích a snech, o naději, touze, radosti, spokojenosti a podobně. Víte, spostu lidí si říká, že s něčím začne a bude v tom pokračovat - vezmeme si například takové cvičení a posilování. Je lehké si říct "Ták a od zítra na sobě začnu pořádně makat!", to umí říct každý, ale dodržet to? To je jiná. Začneme se vymlouvat na to, že nemáme čas, je nám dneska špatně... a misto toho abychom na sobě začali makat, tak sedíme u televize a pojídáme při tom chipsy. Po nějaké době nás to ale začne štvát a nevíme co s tím dělat. Takže si najdeme milión motivačních obrázků, textů, citátů a článků. Ano, nějaký čas nás to povzbuzuje, ale po nějaké době už z toho všeho vzniknou jen obyčejné obrázky, které nás už nenaplňují tak, jak by měly. A už jsme zase na začátku. Btw. má vlastní zkušenost.

ZAMKNUTÉ DVEŘE

2. března 2016 v 20:31 | AikoShizuki
Ahojki lidičky,
jak jste si mohli všimnout, poslední dobou nejsem tady moc aktivní. Protože domů přijdu tak v 5 večer, pak se napapkám, naučím (dobře, "naučím"), pak otevřu notebook a je to v řiti :D Hlavně teda když zapnu facebook, to pak u něj sedím až do večera -.- Poslední dobou se dokonce vymlouvám i na cvičení - a to přitom se stačí jen postavit a začít! Pak už to dodržím až do konce, ale nedokážu se zvednout… Každopádně teď všechno moc protahuju, tudíž ztrácím drahocenný čas. No ale to teď není důležité.


Miluju tu písničku, hlavně refrém <3 MÖWE & Daniel Nitt - Lovers Friends

ČEKÁM..

30. ledna 2016 v 22:25 | AikoShizuki
Ahoj,
čekání... to je slovo, které snad každý na této planetě nesnáší. Ale proč jsme všichni tak nedočkaví? Toď otázka. Nemůžeme počkat ani o 5 minut déle, na tož o 5 sekund... Jasně že žijeme jen jednou, musíme šetřit časem, využít ho co nejvíce. Jednou je čekání považováno za správnou volbu, avšak někdy za tu špatnou. Je to zvláštní a nemůžeme jen tak usoudit, zda je čekání dobré či zlé. Ale prostě na všechno je potřeba čas... i když to může trvat déle.. Stane se nám nějaká hnusná věc, kdy bychom nejraději vrátili čas zpět a napravili svou minulost, jenže to jaksik nejde. Takže z toho hned děláme záběry takové, že to nejde nijak zpravit? Celý život stojí už za nic? Vážně?! Ne! YOLO >"Žiješ jen jednou". Tak se toho řiď a sakra nedělejme hned z velblouda komára. Hlavně nedělejme ukvapené závěry, kdy nepřemyšlíme nad tím, co bude dál a chceme se vším skončit, potom toho můžeme litovat.. Proč prostě nemůžeme počkat? Proč?

ZAJÍMAVÉ WEBOVÉ STRÁNKY, KTERÉ DOPORUČUJI OTEVŘÍT

10. ledna 2016 v 1:58 | AikoShizuki
Ahojki,
dneska tady pro vás mám článek, s kterým se zabavíte na internetu :)) Louskala jsem tak po internetu a našla jsem různé zajímavé odkazy na stránky, kde například můžete zadat druh nápoje a ono vám to spočítá, kolik byste jich museli vypít, aby vás to zabilo (WTF? :DD), můžete si kreslit po měsíci, nápady co dělat když se nudíte a podobně.. Asi všechno je v angličtině, ale to není žádný problém, kdyžtak si stačí zapnout google a problém vyřešen :D Takže pojďme na to. Když kliknete na nadpis u každého, odkáže vás to přímo na ten určitý web. Kdybych našla nějaké další zajímavé, které by se mi líbily, přihodím je sem :)

1. BIG-ASS MESSAGE

Máme tady první. Je to vlastně stránka, kde napíšete nějaký text, nastavíte si jeho formát zobrazení a dáte preview pro zobrazení nebo save pro uložení (pochopitelně).


2. PROCATIONAR

Jste milovníkem koček? Tady je web, který vám náhodně pustí nějaké video koček a přidá k tomu zvuk nebo hudbu do rytmu. V nabídce úplně nahoře vlevo můžete gif sdílet, najít hudbu na youtube, načíst další gif, sdílet na twitter či facebook. Je to super :3


Více v celém článku

* VÁNOCE *

23. prosince 2015 v 21:01 | AikoShizuki
Čauki,
jak všichni víme, Vánoce jsou už zítra! Všude okolo nás oslňují nazdobené stromečky, vyzdobené obchody, hrajou vánoční písničky a podobně, avšak pravé Vánoce to nejsou :/ Ty jsou pouze když je venku zima, hodně sněhu, chumelí se... to je správné! :3 Prostě to počasí venku.. já si vůbec neuvědomuju, že Vánoce klepou na dveře, že je prosinec, že je zima, já bych spíše řekla že je jaro :D Pomalu si začínám myslet, že se prohodilo roční období místo klasického jaro, léto, podzim, zima na zima, léto, podzim, jaro. Nebo místo klasických bílých Vánoc, se to mění na klasické Kalifornské Vánoce :D A taky bych řekla, že si to začínáme měnit s USA, my tady sních žádný a oni tuny sněhu :D

Nicméně už se těším na večer, kdy budeme celá rodina po hromadě, s překvapením rozbalovat dárky, dívat se na pohádky, pěkně papkat cukroví (jím jen něco, jsem v tomhle dost vybíravá) a ovoce, pouštět si písničky, které se skvělé hodí na Vánoce a podobně. Nemůžu se dočkat, ačkoliv.. zítra a Vánoce?! Wtf? :D

Každopádně všem přeju krásné prožití Vánoc a Vánočních svátku ^^

By AikoShizuki ♥

12 DŮVODŮ PROČ MILOVAT WE HEART IT

22. listopadu 2015 v 14:45 | AikoShizuki
Ahojky,
chci se s vámi podělit o to, co mi hned dokáže změnit náladu > je to we♥it. Webová stránka, která je plná fotografiemi, obrázků, gifů, či něčí tvorby. Jasně, že existuje i například tumblr, pinterest a já nevím co všechno. Ale já si zkrátka oblíbila we♥it.

1. MOTIVACE

Tady najdete motivaci na cokoliv. Někteří, teda většina lidí si s tím tak pěkně pohraje, že vás to opravdu nakopne naplno!


2. S NOVOU TAPETOU BUDETE SPOKOJENI

Taky chcete mít úžasné tapety na mobilu, které vás vždy potěší, když si zapnete mobil či cokoliv jiného? Jasně že najdete hodně obrázků s velkým rozlíšením pro váš počítač nebo notebook, ale moc bych na tohle nespolíhala. Já raději sáhnu po mobilu a tabletu :)


SÍLA SLOV

15. listopadu 2015 v 22:46 | AikoShizuki
Ahoj,
říct něco z očí do očí je úplně něco jiného než si psát přes messenger. A právě o tomhle dnes budu psát. Znám to z mé vlastní zkušenosti, protože jsem na začátku vždy strašně stydlivý člověk.. někdy bych se za to vyliskala. Každopádně, když už někoho znám delší dobu než jen týden a jsme spolu často, jakoby se ze mně stal úplně jiný člověk. Najednou se někde ve mě otevře blok, který ze mě dělá tu nebohou nemluvící chudinku, a udělá ze mě ukecanou puberťačku, která občas řekne nebo udělá takovou kravinu, že mi to pak každý připomíná :D. A ten, který mě zná déle a jsme spolu dobří kamarádi, dobře ví, že jsem schopna snad čehokoliv.. :D Ale ten co mě tak moc nezná, by to do mě nikdy neřekl.

Když jsem na messengeru či fb (tož je to to samé, ale mess je pro mě lepší) s někým koho moc neznám, píšu si sním normálně, ale když spolu mluvíme v realitě, je to poněkud jiné... "Co mám říct? Co mám dělat? Jaké téma zvolit?.." Napsat někomu je velmi easy, dokážu psát o čemkoliv, ale říct to, no to je horší. Nebo s někým něco plánovat, probrat spolěčně vážné téma a podobně, je vždy lepší si promluvit. Síla slov z úst je mnohem silnější, než ta z obrazovky.

Selena Gomez - Same Old Love


By AikoShizuki
 
 

Reklama