DIARY

KNIHY, KTERÉ DOPORUČUJI PŘEČÍST

19. dubna 2017 v 18:56 | AikoShizuki


Ahoj,
poslední dobou mě strašně chytlo čtení knížek a přitom jsem do 9. třídy přečetla celkem asi 2 knihy (nepočítám pohádky a taak). Tak jsem se rozhodla, že bych mohla sepsat seznam knížek, které by si měl každý přečíst. A taky, abych věděla a mohla si kdykoli připomenout, proč a jakou knížku jsem milovala. Piokud zase přečtu nějakou úžasnou knihu, tak jí zde přidám ^^

ZŮSTAŇ SE MNOU - Gayle Forman

Možná to taky někdo zná pod názvem If I stay. Příběh vypráví o hrdince, která je s rodiči a bratrem obětí vážné autonehody. Mia leží v nemocnici v kómatu a jakoby její duše bloudí po nemocnici a vrací se do vzpomínek jejího života. Jaký byl její život s rodinou, kamarády a jejím přítelem. Tohle vás donutí vážit si toho, co máte a co je v životě nejdůležitější - rodina, přátelství, láska, zdraví, štěstí a naděje. Podle této knihy byl i natočený film, takže po dočtení si můžete pustit natočenou verzi. Hlavní postavu ztvárnila Chloë Grace Moretz.

VYSNĚNÁ DOVOLENÁ

3. dubna 2017 v 22:40 | AikoShizuki

Ahoj,
s nejkou a jejími rodiči jsme byli na 3 dny v Praze a cestou domů, kdy jsme jeli autem večer, jsem měla zapnuté písničky ve sluchátkách a koukala jsem z okna ven. Najednou jsem si vzpomněla na cestu autem do Itálie, moc se mi to líbilo. Vyjeli jsme někdy velmi brzo ráno, asi tak kolem 2. hodiny. Ležela jsem v autě opřená o sedačku sestřenky, která spala. Měli jsme v rádiu takové chill písničky, bylo ticho, tma a já právě taky koukala ven z okna a viděla jsem akorát červené světýlka na vyšších budovách a na vrtuli větrné elektrárny. Později, kdy začalo pomalu svítat, jsem koukala, jak vše ještě spí, je klid a ticho. Po pár hodinách už to zase začalo - každodenní zmatek. Každopádně jsem se zamilovala do té jízdy v noci, jako bychom byli na té planetě sami, jediní vzhůru. Nevím, teď to asi vypadá divně, ale mě se to děsně líbilo... Prostě celkově miluju cestování autem v noci - pro řidiče to asi není moc super, ale pro mě jo :3 :D. Pokud dojdeš až ke konci tohoto článku, myslím si, že už si budeme rozumět.

VNITŘNÍ KRÁSA

21. ledna 2017 v 17:26 | AikoShizuki

Ahoj,
jsem typ člověka, kterého velmi ovlivňuje počasí a lidé, kteří jsou kolem mne. Dnes je po dlouhé době krásný sluneční zimní den a já si ho užívám doma, protože jsem nemocná :))) Večer si mí přátelé jdou sednout do restaurace a mě mrzí, že tam zase nebudu. A tak koukám na seriály a jeden mi připomněl, čeho si mám v životě vážit.

HLUBOKO UVNITŘ

16. července 2016 v 20:46 | AikoShizuki
Ahoj, než začneš číst dál, pusť si tohle. Nahodí to tomu tu správnout atmosféru ^^

Jacoo - Feeling Your Heartbeat

Někde hluboko uvnitř mně, je člověk, který touží vyjít ven a začít cestovat, pořádně a naplno cvičit, být stále se svými přáteli, zažívat nezapomenutelné momenty a mít tak stále na co vzpomínat, říct co mu leží na srdci, do nekonečna nakupovat... Jenže mé vnitřní já, je až moc hluboko. A tak tomu mé vnější já neustále překáží a vymýšlí další a další výmluvy, aby jej nemuselo poslouchat.

No jo, ale co s tím? - To vážně netuším. Kdybych to totiž věděla, tak se mé vnitřní já prohodí s tím vnějším a bylo by po všech problémech. Jenže to určitě nejde jen tak lusknutím prstu. I kdybych měla sebevíc peněz, tak to stále nic nevyřeší. Tak například když někoho potřebuješ, aby byl právě teď vedle tebe, tak jak by tomu ty peníze nějak pomohly? Hmm? Vím k tomu jen jediné řešení - a to teleportování z místa, na místo, na kterém se právě nachází ta určitá osoba. Avšak to nejde. Neexistuje. Pokud by náhodou už tohle někdo objevil, tak mi dejte vědět! Děkuji předem. ~ A co k tomu všemu říct? Asi jen to, že se musíme snažit tomu našemu vnitřnímu já, najít klíč a odemknout cestu k vnějšku. Hodně štěstí.

By AikoShizuki

LEŽET VEDLE SEBE A NIC NEŘÍKAT

12. června 2016 v 22:33 | AikoShizuki

Ahojte,
nechtěli byste někdy s osobou, na které vám záleží a máte ji rádi, jen tak ležet vedle ní a nic neříkat, nedělat, prostě jen cítít, že je vedle vás? Já ano. Jednoduše mít zaplou hudbu, tmu a ležet v posteli. Nic nevidět, jen poslouchat, jak ten druhý dýchá... Chybí mi ten dokonalý pocit a chtěla bych se vrátit do minulosti a pozastavit ji.

PLAYLIST: POMALÉ, VZPOMÍNKOVÉ, UVĚDOMOVACÍ

1. května 2016 v 19:02 | AikoShizuki
Ahoj,
tenhle článek už chci napsat velice dlouho, ale vždycky jsem se k němu nutila, když se mi zrovna nechtělo. No a dneska jsem si pustila jednu písničku na Spotify a vzpomněla jsem si na všechno, co jsem s tou písničkou prožila. A tak nějak jsem začala hledat další a další, zapisovat si to a bum - dělám z toho článek.

Ukážu vám 15 songů, u kterých mi občas ukápne nějaká ta slzička, vzpomenu si díky ní na určitou chvíli, chci u ní změnit svět, je skvělá na depky a uvědomovací nálady a podobně. Bude to sloužít také na to, abych na tyhle písničky nezapomněla, protože pro mě znamenají hodně. Jestli se chcete podívat na písničky a na mé důvody proč je tu dávám, tak si otevřete celý článek :)

BAVÍ MNE ŽÍT

5. února 2016 v 18:29 | AikoShizuki
Nazdárek,
tento týden je téma týdne "Baví mne žít", tak něco napíšu :D Takže co tak napsat.. Ještě předtím tato písnička - moc jsem si ji oblíbila :3

Alan Walker - Faded

BÝT CELÝ ŽIVOT VE STÍNU

4. prosince 2015 v 0:30 | AikoShizuki
Je už sice pozdě večer, ikdyž, no něž dopíšu tenhle článek, tak možná už bude brzy ráno, avšak jsem měla chuť něco sepsat. Otevřela jsem si blog.cz a přemýšlela jsem, o čem bych mohla napsat, uviděla téma týdne, líbilo se mi a proto o tom něco napíšu. Bude to i tak trošku společné semnou, avšak zřejmě asi ne moc dlouhé. Takže pojďme se na to vrhnout.

Hailee Steinfeld - Love Myself

Vše co najdeme a na co si vzpomeneme, se nalézá ve stínu. Strom, který mi stínem větve zabraní pohledu na slunce, kočka, která prochází přes cestu, Země ve stínu Měsíce, mraky, které zakryjí celé pole.. avšak to můžu býti i já ukrytá ve stínu své kamarádky. (Taky se vám teď zdá, že ten konec zněl tak trochu hororově? :D) Každopádně si takhle opravdu někdy připadám.. Jsme ve škole a jelikož já jsem ze začátku vždy takový ten tichý bojácný typ člověka, tak si tak pěkně prdelkuju za kamarádkou a pak si připadám jako pejsek (Bitch pejsek :*). Po nějaké té době, jakoby stín začal pomaloučku mizet a já začala svítat. Najednou se cítím volnější, sebevědomější, spokojenější, radostnější a já nevím co všechno. Nevím jak vy, ale na mě to tak působí i s počasím. Je-li hezky, je ze mě spokojený človíček. Je-li škaredě, cítím se jakoby nespokojeně s životem, jakoby mi něco scházelo a já nevěděla co.. Je to zvláštní, jak na někoho může působit počasí.


Nebuďmě schování za stínem. Pojďme společně vykuknout ven a užít si spoustu dobrodružství. Nebojme se, ale riskněme to! Později si uvědomíme, že to stálo za to a nebudem toho litovat. Vždy se vše vysvětlí, i kdyby to trvalo delší dobu. Všechno se spraví, jen nebrečme... :)
By AikoShizuki

JEDNOROŽCI ^^

8. listopadu 2015 v 22:28 | AikoShizuki
Ahojte všichni :)
Ve škole v předmětu "Programování webových aplikací" se právě učíme, jak dělat své vlastní weby. Proto jsme dostali úkol, že si máme zkusit nějakou tu stránku vytvořit pomocí PSPadu a Endora.cz. Odkaz na můj web sem radši dávat nebudu, protože na něm stále budu pracovat a zkoušet nové věci a podobně, takže vám zde udělám článek, o tom, o čem jsem psala na svůj web... Jednorožci! :D Vše co si přečtete je opravdu jen z mé hlavy.. co mě napadlo, to jsem napsala. Takže pojďme na to ;)

DALŠÍ ETAPA ŽIVOTA

6. září 2015 v 18:57 | AikoShizuki
Čauki všichni,
tenhle článek bude zřejmě kraťoučký, ale i přesto, mi připadá, že bych měla napsat jak je mi na střední škole, když jsem o ní furt psala.. :D Líbí se mi tam :D

Je nás 29... jelikož jsem na průmyslovce, tak jsme jen 4 holky ve třídě :'D Ale někteří kluci jsou tam pěkní a nejen v naší třídě ;P Zatím jsme ještě tichá třída, ale myslím si, že to teprve příjde. Ještě jsme nebyli ani na adapťáku, což mě štve, pač je lepší na něj jít hned ze začátku a alespoň na dva dny. A my půjdeme v polovině září a jen na jeden den -.-". Ale to je fuk.. máme ušišlaného třídního, který vypadá fajn, ale kámoši ze třeťáku od spolužačky o něm říkají, že prý: ,,Neodpovíš na otázku, za pět, odpovíš pět vět, máš čtyři mínus" Takže supeer, fakt se nemůžu dočkat. A máme nejlepší matikářku, její dcera je světově nejlepší ve psaní všemi deseti, za minutu napíše 600 znaků. Její syn studuje grafiku, protože hraje všechny možné hry a chce se tomu věnovat. No a tak hraje třebas lolko, wowko, csko a podobně, se svojí mamkou :D A ona mu do toho ještě přispívá, mě by mamka do her nedala ani kačku. Pak máme pidi učitelku na češtinu, ale je v pohodě, aaale, musíme za celý školní rok přečíst 11 povinně určených knížek a sepsat je do čtenářského deníku. Já, která za celý život přečetla 3 knížky!! "Bílého Tesáka" jsem četla třičtvrtě roku! :D

Víte co je na všem to nejlepší? Že ani nevím kdo všechno semnou chodí do třídy :DD Některé lidi už poznám, ale u některých lidí si říkám, jestli s nimi do té třídy vůbec chodím. Ale jménem a příjmení už znám asi 8 lidí :D Why not? :D

Jo a jestli taky milujete a chcete se kuknout na film o středoškolácích, doporučuju se kuknout na film: "The Duff" - suprový film. Btw. není v dabingu, ale v titulkách.

Nevím co bych ještě řekla, ale líbí se mi tam, i když to bude zřejmě těžká škola a prý jsme elitní třída, která by měla reprezentovat naší školu - áno, zrovna já... :D Jestli se mě ještě někdo na něco chce zeptat, tak ať napíše do komentu. Jinak těm, co také přišli na novou školu, držím palce :)

Charli XCX - Break The Rules


By AikoShizuki
 
 

Reklama