Jídlo + Nápoje

MRKVOVNÍKY

25. srpna 2014 v 14:03 | AikoShizuki
Včera jsem si dělala mrkvovníky ^^ a tak jsem udělala návod jak na ně :)

Postup:
-Z nastrouhané mrkve, másla, mouky, kypřicího prášku a soli vypracujeme těsto.
-Na potravinovou fólii(nebo do mikrotenového sáčku) vyválíme těsto asi 3mm tlusté a vykrojíme čtverce 6x6cm. (přibližně :D)
-Do středu čtverce dáme 1kávovou lžičku povidel.
-Vytvoříme trojúhelníky a pečeme 20min. při 180°C, ještě teplé obalíme v cukru.

Tady je můj návod :)

By AikoShizuki :3

ZAKYSANÁ SMETANA S OVOCEM :3

7. března 2014 v 17:50 | AikoShizuki
Minulý rok, jak jsem ve škole chodila do vaření a dělali jsme zakysanou smetanu s ovocem a všichni si to chválili. Tak jsem se rozhodla, že si to udělám, sice už to bude rok, ale naštěstí mám na to v sešitě návod. Je to výborné :*Takže tady je návod :)
Já si zvolila kompot s meruňkami, ale může být třeba i zavařenina atd...
Na konec piškoty, ovoce a zak. smetanu budete jakkoliv ,,házet" do skleničky a máte hotovo. Dobrou chuť.
AS. :P

OBALOVANÉ ROHLÍKY :3

30. ledna 2014 v 17:58 | AikoShizuki
Určitě každý zná chleba ve vajíčku, ale ne všichni znají rohlíky ve vajíčku. Je to v podstatě úplně to samé, jen místo chleba jsou tam rohlíky :3 Postup je úplně stejný, ale rohlíky musíte nakrájet na půlku a pak znova na půl (viz obr.) Takže, když máte suché, nebo prošlé rohlíky, tak z toho udělejte rohlíky ve vajíčku!! :D Určitě může být i jiné pečivo.


By AikoShizuki

BÁBOVKA V HRNKU

29. října 2013 v 16:09 | AikoShizuki
Našla jsem na internetu návod k bábovce v hrnku, tak že si ho stáhnu do mobilu a udělám si to. Suroviny jsem si přichystala a začala dělat. Dala jsem to do mikrovolnky a najednou to začalo stoupat! :D Ale bylo to boží!!! :3 Cca za týden jsem šla k Táni, no a že si to taky uděláme. Když jsme si to hodily do mikrovlnky, tak se to začalo pohybovat z hrnku nahoru a dolu! :D A ke všemu to začalo trošku téct z hrnku a vypadalo to jako pivo! :D Samozdřejmě jsme se začaly chlamat že... :D Ale kdyby jste to viděli jak se to hýbe..., bylo to jako kdyby to vážně žilo!!! Vytáhli jsme si to, dali na talíř a přidali si k tomu šlehačku, bylo to best :3 Zkuste taky, doporučuju ;)


AikoShizuki :3
 
 

Reklama